0
Newsletter

Bądź na bieżąco z rynkiem symulacji medycznej w Polsce i na świecie

Wróć do listy artykułów

Akademia Polonijna w Częstochowie z własnym Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej

02.07.2019
Wydarzenia

„Dzisiaj każda uczelnia, która chce kształcić pielęgniarzy i pielęgniarki musi posiadać tzw. Centrum Symulacji Medycznej” – powiedział ks. prof. dr hab. Andrzej Kryński podczas otwarcia Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej przy Akademii Polonijnej w Częstochowie.

Akademia Polonijna w Częstochowie kształci przyszłych pielęgniarzy i pielęgniarki w trybie licencjackim i magisterskim. Od semestru jesiennego każdy student bierze udział w zajęciach na najnowocześniejszym sprzęcie do nauki symulacji medycznej, który dostarczyliśmy.

Symulator jak prawdziwy  pacjent

Susie S2000, Pediatric HAL S3005 oraz newborn Tory S2210, które dostarczyliśmy do Akademii, to symulatory wysokiej wierności. Zachowują się jak pacjenci: kaszlą, kichają, krwawią, pocą się, może im się również zmieniać źrenica pod wpływem światła. Można na nich ćwiczyć standardowe procedury medyczne, jak i postępowanie w rzadkich i patologicznych przypadkach.  Ćwiczenia na tych symulatorach przygotują studentów do pracy z prawdziwymi pacjentami, zmniejszą liczbę popełnianych błędów, co przełoży się na większy komfort i bezpieczeństwo pacjentów.