0
Newsletter

Bądź na bieżąco z rynkiem symulacji medycznej w Polsce i na świecie

Wróć do listy artykułów

Gaumard. Ponad 75 lat doświadczenia w symulacji

26.03.2024
Nauka symulacji medycznej

Czy wiedzieliście, że Gaumard już od ponad 75 lat tworzy narzędzia dydaktyczne przyspieszające postęp w kierunku bezpieczniejszej opieki nad pacjentami? Gaumard opracowuje niezwykle realistyczne symulatory pacjenta (dziecka i dorosłego) w celu ułatwienia bezpiecznych i skutecznych możliwości szkoleniowych dla studentów oraz pracowników służby zdrowia w niemal wszystkich specjalnościach klinicznych. Poznajcie ich historię.

Światowy lider w symulacji opieki zdrowotnej

Gaumard projektuje i produkuje  symulacyjne rozwiązania szkoleniowe dla szpitali, uniwersytetów, służb ratownictwa medycznego i służb wojskowych na całym świecie. Produkty Gaumard są sprzedawane w ponad 70 krajach na świecie. W Polsce jesteśmy jego jedynym dystrybutorem.

Ponad 75 lat doświadczenia w symulacji

Zaczęło się w roku 1946 od pierwszego projektu – syntetycznego modelu szkieletu ludzkiego. 3 lata później eksperci z Gaumardu zaprojektowali transparentny fantom położniczy, a w 1955 r. anatomiczny model do nauki. Początek lat 60,. a dokładnie rok 1960, przyniósł mały przełom – pierwszy symulator pełnopostaciowy do nauki pierwszej pomocy u pacjenta, który przestał oddychać. 10 lat pracy i kolejny, innowacyjny symulator – pacjentka z rozszerzającymi się źrenicami. Lata 90. XX wieku przyniosły symulatory ginekologiczne i te, które już były podłączone do systemów komputerowych. Kolejne 24 lata to w firmie Gaumard nieustanny rozwój i praca nad kolejnymi symulatorami – coraz bardziej realistycznymi, umożliwiającymi zdobycie umiejętności klinicznych na najwyższym poziomie, wykorzystującymi możliwości sztucznej inteligencji.

 

historia symulacji medycznej