Z wielką dumą i radością dzielimy się z Wami tym wspaniałym newsem – Natalia Przybylska, prezeska Simedu, zdobyła laur w tegorocznym rankingu 100 Kobiet Biznesu i w plebiscycie Kobieta Biznesu 2024 organizowanym przez Puls Biznesu. Blisko 20% firm w Polsce prowadzą kobiety – to ponad milion właścicielek i prezesek! Ich wpływ na gospodarkę jest ogromny.
W czasie przemowy na gali Natalia Przybylska powiedziała:
Ta nagroda to wyróżnienie dla całego zespołu Simedu. Małego, zgranego zespołu z Zielonej Góry. Nie jesteśmy wielką korporacją, nie mamy ogromnych biurowców, ale mamy pasję, determinację i wiarę w to, że to, co robimy, ma znaczenie i czyni świat lepszym miejscem. Nasze działania dotykają jednej z najważniejszych dziedzin dla każdej z nas – medycyny. Każdy produkt, każda innowacja, którą wprowadzamy na polski rynek, jest wynikiem ciężkiej pracy zespołu ludzi, którzy wierzą, że nawet małe zmiany mogą przynieść ogromny wpływ na życie pacjentów.
Chciałabym podziękować zespołowi za ich zaangażowanie, kreatywność i codzienne przekraczanie granic tego, co wydaje się możliwe. Dziękuję także organizatorom za docenienie naszej pracy i pokazanie, że nawet małe firmy mogą robić wielkie rzeczy. Mam nadzieję, że ta nagroda będzie inspiracją nie tylko dla mnie, ale też dla innych kobiet, które każdego dnia z odwagą podejmują wyzwania. Chciałam także podziękować mojemu tacie, założycielowi Simedu i bratu, który mnie wspiera w prowadzeniu firmy. Wasza obecność jest dla mnie ważna”.
Natalia udzieliła też ciekawego i inspirującego wywiadu “Prezeska to nie dekoracja”, w którym m.in. mówi jak prężnie w naszym kraju rozwija się kształcenie oparte na symulacji medycznej:
Centrów symulacji medycznej — wieloprofilowych i monoprofilowych, np. pielęgniarskich — w Polsce jest prawie 80, a uczelni medycznych ponad 20, kilka płatnych prowadzi zajęcia w języku angielskim. Studenci z całego świata przyjeżdżają, aby studiować medycynę w Polsce. Zainteresowanie rośnie z roku na rok. Przyciągają nowoczesne centra symulacji medycznej, które są na imponującym, europejskim poziomie. Polska jest też pierwszym krajem w Europie, który stworzył krajowy program oceny wszystkich endoskopowych i laparoskopowych procedur chirurgicznych właśnie dzięki inwestycjom wspieranym przez fundusze unijne.
Zapraszamy do lektury całego WYWIADU