0
Newsletter

Bądź na bieżąco z rynkiem symulacji medycznej w Polsce i na świecie

Wróć do listy artykułów

Nowy moduł U/S Mentor

25.11.2020
Nowości od producentów
kaniulacja naczyn centralnych

Z przyjemnością ogłaszamy oficjalną premierę nowego modułu dla symulatora USG firmy 3D Systems Healthcare służącego do nauki oraz doskonalenia kaniulacji naczyń centralnych, bardzo powszechnej procedury stosowanej w wielu obszarach medycyny.

Wykorzystanie ultrasonografii w kaniulacji naczyń centralnych staje się coraz powszechniejsze. Jej niewątpliwymi zaletami są większa skuteczność procedury oraz znacząca redukcja ilość powikłań. Wykorzystanie USG może również zmniejszyć ilość nakłuć, skrócić czas procedury, co znacząco przekłada się na zwiększenie komfortu pacjenta. Dodatkowo dzięki ultrasonografii jesteśmy w stanie ocenić obecność anomalii anatomicznych, skrzepliny w świetle naczynia, średnicę naczynia, jak również ewentualne powikłania związane z procedurą (np. odma opłucnowa), a także zweryfikować prawidłowość położenia cewnika.

Stworzony przez 3D Systems Healthcare moduł nie tylko pozwala na praktyczną naukę kaniulacji naczyń centralnych pod okiem doświadczonego instruktora, ale także na samodzielną jej naukę. Dzięki zadaniom krok po kroku z wizualnymi podpowiedziami na ekranie, symulator pełni rolę interaktywnego instruktora, a także daje natychmiastowy feedback i ocenę po wykonaniu zadania oraz dostarcza niezbędnych materiałów dydaktycznych, dostępnych także z domu, dzięki usłudze chmurowej producenta. Jest to doskonałe narzędzie szkoleniowe, dające możliwość zdobywania praktycznych umiejętności klinicznych, przy zachowaniu dystansu społecznego w okresie pandemii COVID-19.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym doświadczony lekarz prezentuje moduł służący do nauki i doskonalenia kaniulacji naczyń centralnych.

https://vimeo.com/448456482?fbclid=IwAR1AZzVHrC2WnJC9vNZZ64Ad3rvd0ouzEl0YyjYtHrcSZRuWzwmcUhuVVg8