0
Newsletter

Bądź na bieżąco z rynkiem symulacji medycznej w Polsce i na świecie

Wróć do listy artykułów

Szkoliliśmy w Austrii instruktorów z UJK w Kielcach

24.05.2023
Nauka symulacji medycznej
symulacja medyczna

Na kampusie Gesundheit Reutte w Austrii, w ramach projektu „MEDICUS – centrum symulacji medycznej UJK” szkoliliśmy instruktorów symulacji medycznej na poziomie podstawowym oraz zaawansowanym. Szkolenia prowadził Lukas Drabauer – wieloletni praktyk i trener z ogromnym doświadczeniem.

Szkolenia w Austrii odbyły się w kameralnych grupach. Uczestnicy i uczestniczki, w zależności od stopnia zaawansowania, poszerzali swoje kompetencje jako instruktorzy symulacji medycznej.

Szkolenia wykorzystujące symulację medyczną

  • Kurs podstawowy. Wprowadzenie do umiejętności instruktora symulacji medycznej niskiej wierności. Zapoznanie z systemem audio-video oraz z systemem DASH. Video-analiza debrefingu.

 

symulacja medyczna

 

  • Kurs zaawansowany. Wprowadzenie do umiejętności instruktora symulacji medycznej wysokiej wierności. Wykorzystanie symulatorów wysokiej wierności do oceny umiejętności technicznych (four-step approach). Tworzenie scenariuszy wysokiej wierności. Wykorzystanie systemu audio-video. Wykorzystanie systemu DASH. CRM zarządzania w sytuacji kryzysowej.

 

symulacja medyczna

 

Szkolenia są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.