0
Newsletter

Bądź na bieżąco z rynkiem symulacji medycznej w Polsce i na świecie

Wróć do listy artykułów

Chirurdzy z Centrum Zdrowia Dziecka ćwiczą na symulatorze robotycznym ROBOTIX Mentor

20.04.2021
Robotyka chirurgiczna
symulator robotyczny
Specjaliści z Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka  mają możliwość korzystania w Pracowni Symulacji z symulatora ROBOTIX Mentor 3D Systems Healthcare.
Symulator robotyczny ROBOTIX Mentor  służy do szkolenia z zakresu wykonywania zabiegów chirurgicznych przy użyciu robota DA VINCI®. Symulacja umożliwia praktyczne szkolenie kluczowych etapów kompletnych procedur chirurgicznych, z wykorzystaniem najnowszej technologii robotycznej, w celu zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów.

Szkolenia na symulatorze robotycznym zwiększają wydajność umiejętności technicznych

Celem badania przeprowadzonego przez John Rhodes Martin, Dimitrios Stefanidis, Ryan P. Dorin, Alvin C. Goh, Richard M. Satava i Jeffrey S. Levy było ustalenie, czy nowicjusze w dziedzinie chirurgii robotycznej będą mieć lepsze umiejętności techniczne po ukończeniu szkolenia FRS na platformie RobotiX Mentor oraz porównanie skuteczności FRS na różnych platformach szkoleniowych. W ich badaniu nowicjusze w zakresie chirurgii robotycznej wykazali lepszą wydajność umiejętności technicznych w chirurgii robotycznej po ukończeniu progresywnego programu dążącego do biegłości opartego na programie nauczania FRS na platformie szkoleniowej RobotiX Mentor VR. Umiejętności nabyte podczas szkolenia na tym symulatorze VR przeniesiono do realistycznego modelu (model tkanki ptasiej), który jest odpowiedni do zasymulowania wykorzystania rzeczywistego robota w praktyce klinicznej. Pełen opis badań znajduje się pod tym LINKIEM