0
Newsletter

Bądź na bieżąco z rynkiem symulacji medycznej w Polsce i na świecie

Wróć do listy artykułów

Nawiązaliśmy współpracę z Decent Simulators

28.07.2023
Nowości od producentów
modele anatomiczne

Bardzo się cieszymy, że już oficjalnie możemy podzielić się wspaniałą nowiną – nawiązaliśmy współpracę z firmą Decent Simulators i zostaliśmy ich wyłącznym dystrybutorem w Polsce!

Decent Simulators to zespół złożony z projektantów, lekarzy i inżynierów, których celem jest tworzenie prostych, dostępnych cenowo zorientowanych na cele edukacyjne i łatwych do naprawy trenażerów i modeli anatomicznych.

Założycielem firmy jest Maksymilian Śmiech, które podzielił się z nami swoją historią.

 

Skąd pomysł na założenie Dicent Simulators?

 

Z projektowaniem trenażerów i symulatorów medycznych jestem związany od ostatnich pięciu lat. Symulacja medyczna od początku wydała mi się ciekawym tematem i bardzo wartościową techniką nauczania. Trenażery, pomimo bycia przydatnymi narzędziami naukowymi, niestety wciąż nie są używane tak często jak powinny – główną barierą jest ich wysoki koszt. Na początku tego roku zdecydowałem się ruszyć z Decent Simulators – startupem, w którym projektujemy i wytwarzamy modele niemal wyłącznie przy pomocy druku 3D i silikonu. Te dwie techniki pozwalają zarówno obniżyć koszty wytwarzania, jak i pozwolić klientowi na wydruk zapasowych lub uaktualnionych elementów przy pomocy jego własnych drukarek. Oprócz płatnych modeli mamy również rosnącą bazę trenażerów open source, które mogą być odtworzone przez każdego mającego dostęp do silikonu oraz druku 3D.

 

Czym charakteryzują się Państwa produkty?

Nasze modele charakteryzują się wysoką jakością i funkcjonalnością. Staramy się aby były nie tylko realistyczne, ale i wytrzymałe oraz proste w utrzymaniu i naprawie. Dzięki zastosowaniu druku 3D do budowy form odlewniczych, jesteśmy w stanie bardzo szybko uaktualniać każdy model; działamy zgodnie z zasadami 'agile manufacturing’ i po każdej otrzymanej informacji zwrotnej staramy się wprowadzić poprawki i regularnie dodawać nowe rozwiązania do naszych produktów. Mamy nadzieję, że uda nam się obniżyć bariery związane z użytkowaniem trenażerów i sprawić, że trening z zastosowaniem symulacji będzie bardziej dostępny dla każdego.

Nasze portfolio zostało wzbogacone o: