0
Newsletter

Bądź na bieżąco z rynkiem symulacji medycznej w Polsce i na świecie

Wróć do listy artykułów

Studenci PUM szkolili się na symulatorach Surgical Science

22.04.2022
Nauka symulacji medycznej
warsztaty chirurgia robotyczna

Zakończyliśmy 3-dniowe Warsztaty Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej i Robotycznej w Ginekologii – Akademia Juniora. 12-tu studentów PUM miało okazję zapoznać się z nowoczesnymi technikami operacyjnymi, dzięki symulatorom Surgical Science tj. RobotiX Mentor – symulator robota Da Vinci oraz Lap Mentor III – symulator wirtualnej laparoskopii.

Obydwa symulatory w wersji team training umożliwiające nabycie umiejętności pracy zespołowej podczas zabiegów chirurgii małoinwazyjnej. Studenci mieli szansę przeprowadzić zabiegi m.in. usunięcia ciąży pozamacicznej jak i histerektomii.

 

warsztaty chirurgia robotyczna

RobotiX Mentor chirurgia robotyczna

Studenci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego odbyli trening na zaawansowanym symulatorze zaprojektowanym w celu nauki umiejętności związanych z posługiwaniem się robotami medycznymi. Symulator charakteryzuje wiele cech, takich jak realistyczne odwzorowanie ruchów rąk w chirurgii z użyciem robotów medycznych z dokładnym odwzorowaniem kinematyki robotów, narzędziami i przestrzenią roboczą oraz rzeczywista grafika ludzkiej anatomii z symulacją reakcji tkanek na narzędzia.

Więcej o symulatorze robotycznym znajduje się pod tym LINKIEM