0
Newsletter

Bądź na bieżąco z rynkiem symulacji medycznej w Polsce i na świecie

Wróć do listy artykułów

Centrum Symulacji Endoskopowej CMKP powiększa się

02.03.2023
Nauka symulacji medycznej

Centrum Symulacji Endoskopowej CMKP powiększa się o regionalny oddział w Gdańsku. Wspólnie z Surgical Science dostarczyliśmy do CSE 7 symulatorów do celów szkoleniowych.

Centrum Symulacji Endoskopowej CMKP powstało w 2018 r., pierwszy oddział otwarto w Warszawie. Koordynatorem naukowo-dydaktycznym został prof. dr hab. n. med. Michał Pirożyński. W Centrum odbywają się szkolenia dla lekarzy z wykorzystaniem technik symulacji endoskopowej.
Jak podkreśla prof. Michał Pirożyński w wypowiedzi dla portalu fudnuszeeuropejskie.gov.pl zainteresowanie szkoleniami od samego początku było bardzo duże. „Lekarze chcą podnosić swoje kwalifikacje i są zainteresowani nowościami” – mówi prof. Pirożyński.

Regionalny oddział w Gdańsku

Wspólnie z Surgical Science dostarczyliśmy do Regionalnego Centrum Symulacji Endoskopowej w Gdańsku 7 zaawansowanych symulatorów medycznych:
• Wirtualny symulator do endoskopii w zakresie bronchofiberoskopii Bronch Mentor (2 sztuki).
https://simedu.pl/produkty/bronch-mentor/

• Mobilny symulator bronchofiberoskopii Bronch Mentor Express (1sztuka).
https://simedu.pl/produkty/bronch-mentor-express-przenosny-symulator-zabiegow-bronchoskopowych/

• Wirtualny symulator do laparoskopii LAP III Mentor (2 sztuki).
https://simedu.pl/produkty/lap-mentor/

• Wirtualny symulator do USG U/S Mentor (2 sztuki).
https://simedu.pl/produkty/u-s-mentor/

 

 

Centrum Symulacji Endoskopowej wprowadza nową jakość w szkoleniach lekarzy. Dotychczasowe formy edukacji skupiały się na nauce na prawdziwych pacjentach, gdzie lekarz-rezydent pod okiem doświadczonego lekarza specjalisty badał jednego pacjenta. Symulatory zapewniają niezwykle realistyczne doznania haptyczne, a odczucia są praktycznie takie same jak przy wprowadzaniu endoskopu do prawdziwego pacjenta. Bez stresu dla uczącego się i z możliwością poznania wielu przypadków w ciągu 1 szkolenia. Zabieg można wykonać wielokrotnie. Po takim przeszkoleniu ryzyko wystąpienia błędów medycznych znacząco spada.

 

Projekt “Rozwój kształcenia specjalizacyjnego lekarzy w dziedzinach istotnych z punktu widzenia potrzeb epidemiologiczno-demograficznych kraju, z wykorzystaniem technik symulacji endoskopowych”. Umowa nr UDA-POWR. 04.03.00-00-0291/16-00.