0

Szkolenia dla lekarzy bez stresu i ryzyka

Szkolenia dla lekarzy z użyciem symulatorów, fantomów i trenażerów skracają czas nabycia umiejętności klinicznych, zwiększają bezpieczeństwo pacjentów i zmniejszają liczbę potencjalnych powikłań. Organizujemy szkolenia dla lekarzy i wypożyczamy symulatory wysokiej, pośredniej i niskiej wierności firmy Gaumard, różnorodne fantomy i trenażery, a także specjalistyczne symulatory zabiegowe wysokiej wierności firmy 3D Systems (Simbionix). Posiadamy akredytację Polskiego Towarzystwa Symulacji Medycznej na szkolenia z zakresu symulacji medycznej oraz współpracujemy z austriackim ośrodkiem szkoleniowym Alpha Medical Concepts.

Współpracujemy z wykwalifikowanymi, doświadczonymi w szkoleniach ekspertami, którzy podczas szkoleń praktycznych na symulatorach, fantomach i trenażerach nauczą najważniejszych procedur medycznych ratujących życie. Bez narażania pacjentów na ryzyko, a ćwiczących na stres.

 • Najbardziej zaawansowane symulatory medyczne
 • Doświadczona kadra
 • Szkolenia dla lekarzy w całej Polsce

Najbardziej zaawansowane symulatory medyczne

Symulatory 3D Systems (Simbionix) oferują klinicystom najbardziej realistyczne szkolenie praktyczne bez ponoszenia ryzyka dla pacjenta. W swojej ofercie posiadamy ARTHRO Mentor, GI BRONCH Mentor, LAP Mentor, ANGIO Mentor Flex II i U/S Mentor. Na nich zdobywają umiejętności kliniczne lekarze z całej Polski. Oferujemy wynajem dopasowany do potrzeb klienta.

Symulator artroskopowy ARTHRO Mentor

ARTHRO Mentor jest najbardziej efektywnym narzędziem do nabywania umiejętności przeprowadzania zabiegów artroskopowych, redukuje czas szkolenia do minimum oraz znacząco poprawia krzywą uczenia się technik chirurgicznych.

Symulacje odbywają się z wykorzystaniem dołączonych modeli anatomicznych (stawu barkowego, kolanowego i biodrowego) wykonanych z włókna szklanego lub poliuretanu, zaprojektowanymi dla zapewnienia ćwiczącym kluczowych elementów do nauki zabiegów. Dzieje się to z udziałem zaadaptowanego do pracy z symulatorem zestawu narzędzi wykorzystywanych w warunkach sali operacyjnej, między innymi kamery artroskopowej, która pozwala na realistyczne oraz interaktywne uczestnictwo w zabiegu.

ARTHRO Mentor oferuje ponad 80 zadań i przypadków umożliwiających ćwiczenie podstawowych umiejętności artroskopowych, umiejętności diagnostycznych oraz umożliwiający wykonywanie pełnej procedury. Jest to najbardziej sprawdzony symulator na rynku, a wiele badań potwierdza jego skuteczność, przydatność i wartość dydaktyczną.

Rekomendowany dla rezydentów i praktykujących lekarzy:

 • Chirurgów ogólnych
 • Chirurgów urazowych
 • Ortopedów
 • Traumatologów

 

Szkolenia dla lekarzy na ARTHRO Mentorze:

1. Akademia artroskopii – l(udzka) szkoła ortopedii. Cykl warsztatów medycznych, w czasie których studenci medycyny i rezydenci poznali zaawansowane techniki artroskopii. Orto Med Sport w Łodzi

Symulator zabiegów wewnątrznaczyniowych ANGIO Mentor Flex II

ANGIO Mentor Flex II jest kompaktowym, wysokiej wierności symulatorem zabiegów wewnątrznaczyniowych. Symulator ANGIO Mentor umożliwia praktyczne ćwiczenie procedur wewnątrznaczyniowych przeprowadzanych pod kontrolą aparatury rentgenowskiej w pracowni hemodynamicznej, sali zabiegowej, sali operacyjnej, podczas rozległej i kompletnej wirtualnej symulacji. Oferuje najbardziej zaawansowane szkolenie dla lekarzy interwencji wewnątrznaczyniowych oraz zapewnia pełne indywidualne i zespołowe rozwiązanie treningowe dla ćwiczących na wszystkich poziomach zaawansowania oraz w różnych dyscyplinach, włączając kardiologię interwencyjną, radiologię naczyniową i interwencyjną, chirurgię naczyniową, elektrofizjologię, neuroradiologię interwencyjną, chirurgię klatki piersiowej, neurochirurgię oraz chirurgię urazową.

Idealny do zdalnych kursów i konferencji. Kompaktowy, składany i lekki. Szybka konfiguracja i łatwa obsługa za pomocą tabletu i touchpada. 22-calowy wielodotykowy monitor Full HD do podglądu fluoroskopii.

Rekomendowany dla rezydentów i praktykujących lekarzy:

 • Kardiologów
 • Radiologów
 • Chirurgów naczyniowych i urazowych
 • Neurochirurgów

Symulator do treningu ultrasonografii U/S Mentor

U/S Mentor jest to wysokiej wierności symulator do treningu  ultrasonografii. Jest optymalnym, praktycznym rozwiązaniem szkoleniowym do ultrasonografii, zaprojektowanym w celu poprawy opieki nad pacjentem poprzez przyspieszenie krzywej uczenia i promowanie kompetencji diagnostycznych.

Modularne, platformy symulacyjne dla wszystkich specjalności (fantomy męskie i żeńskie)

 • Konfiguracje blatowe i wózkowe zapewniają możliwość przenoszenia i ergonomię
 • Realistyczne fantomy, doskonale odwzorowana anatomia, samouczki, duża liczba „pacjentów”
 • Łatwa wymiana fantomu do treningu ciągłego, bez potrzeby restartu symulatora
 • Bezproblemowa wymiana głowicy dla alternatywnego podejścia, nie wymaga restartu scenariusza

Moduły i przypadki kliniczne są nieustannie rozwijane we współpracy z ekspertami, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na szkolenie ultrasonograficzne w różnych specjalnościach klinicznych.

Rekomendowany dla rezydentów i praktykujących lekarzy:

 • Radiologów
 • Internistów
 • Lekarzy medycyny ratunkowej
 • Ginekologów i położników

 

Szkolenia dla lekarzy na U/S Mentorze:

1. Centrum Symulacji Sercowo-Naczyniowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

2. USG Point of Care. Ratunkowa w Roztoce.

3. USG Point of Care. Centrum Symulacji Medycznej Wojskowego Instytutu Medycznego

Jesteś zainteresowany szkoleniem medycznym?

Skontaktuj się z naszym doradcą. Odpowiadamy zazwyczaj w godzinach od 08:00 do 16:00.

 • Administratorem Twoich danych osobowych będzie Simedu Sp. z o.o., Lubuska 15B 66-016, Płoty, e-mail: biuro@simedu.pl. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Specjalista ds. szkoleń medycznych

David Gaweł

tel: 781 600 873
@: d.gawel@simedu.pl

David Gaweł Simedu