Model kręgosłupa

Produkty
  • Sortuj A do Z
  • Sortuj wg Popularności
  • Sortuj wg Ceny: od najniższej
  • Sortuj wg Ceny: od najwyższej

Model kręgosłupa

Modele kręgosłupa i kręgów do nauki anatomii
Modele kręgosłupa w różnych wielkościach oraz modele kręgów stanowią doskonałe narzędzie edukacyjne dla studentów kierunków medycznych (lekarski, fizjoterapia, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne) i szkół o profilu medycznym, a także jako wyposażenie gabinetów ortopedycznych i fizjoterapeutycznych. Nie tylko stanowią doskonałą dekorację, ale pozwolą na dokładne wyjaśnienie planu leczenia lub zabiegu. W naszej ofercie posiadamy modele kręgosłupa naturalnej wielkości z miednicą i bez, model kręgosłupa pomniejszony (w skali 1:2), model przedstawiający różne stadia degeneracji dysku oraz model rdzenia kręgowego w 6-krotnym powiększeniu. Wszystkie modele anatomiczne kręgosłupa wykonane zostały z trwałych materiałów, z dbałością o wszystkie detale i szczegóły. Większość jest ruchoma, dlatego można bez problemu pokazać wszystkie naturalne ruchy kręgosłupa.
Modele kręgosłupa naturalnej wielkości zamontowane są na elastycznym, metalowym pręcie, co sprawia że kręgosłup jest stabilny i jednocześnie bardzo giętki. Budowa modelu obejmuje elastyczne krążki międzykręgowe odwzorowujące naturalne ruchy kręgosłupa, widoczne nerwy kręgowe oraz tętnice kręgową. Model umieszczony jest na podstawie, którą w razie potrzeby można usunąć. Model do nauki anatomii kręgosłupa w skali 1:2 można bardzo łatwo przetransportować i posiada odwzorowane wszystkie kości, krążki międzykręgowe, nerwy kręgowe oraz tętnicę kręgową.
Niewielkie uszkodzenie dysku, wypadnięcie dysku z degeneracją kości oraz uszkodzenie dysku i kości w stopniu zaawansowanym, dotyka ludzi w każdym wieku, dlatego tak ważna jest umiejętności rozpoznawania degeneracji dysku. Model przedstawiający różne stadia degeneracji dysku pozwala na zapoznanie z wyglądem kręgów i dysku w stanie prawidłowym oraz o różnym stopniu degeneracji. Umiejętność prawidłowej diagnozy pozwala na dobranie odpowiedniego leczenia, od mniej inwazyjnych kroków jak farmakoterapia, ćwiczenia i fizykoterapia, po klasyczną operację lub zabieg wykonany przez skórę (nukleoplastyka), czy za pomocą endoskopu.