Anatomiczny model czaszki

Produkty
  • Domyślne sortowanie
  • Sortuj A do Z
  • Sortuj wg Popularności
  • Sortuj wg Ceny: od najniższej
  • Sortuj wg Ceny: od najwyższej
  • Sortuj wg Daty: od najnowszych

Model czaszki

Czaszka ludzka stanowi naturalną ochronę mózgu i innych narządów znajdujących się w głowie przed potencjalnymi urazami mechanicznymi i wpływami środowiska. Wzrost czaszki następuje od życia płodowego po osiągnięcie wieku dorosłego, z czego to na pierwsze 3 lata życia przypada najintensywniejszy rozwój.

Czaszka dzieli się na 2 główne części i składa się z 22 kości:

  • mózgoczaszkę, która składa się z kości czołowej, dwóch kości ciemieniowych, dwóch kości skroniowych, kości klinowej, kości sitowej i kości potylicznej;
  • trzewioczaszkę, która składa się z kości nosowych, łzowych, jarzmowych, podniebiennych, szczękowych, małżowin nosowych dolnych, żuchwy, kości gnykowej i lemiesza. Ruchomym elementem trzewioczaszki jest żuchwa, która jest połączona z kośćmi skroniowymi stawem żuchwo-skroniowym oraz kość gnykowa.

Czaszka ludzka do nauki anatomii

W naszym sklepie internetowym posiadamy wiele modeli anatomicznych dedykowanych do nauki anatomii ludzkiej czaszki, w tym budowy pojedynczych kości. Wszystkie modele czaszki ludzkiej są doskonałymi, naturalnej wielkości odlewami i są wykonane z niezwykle trwałych materiałów. Najbardziej zaawansowane modele dedykowane są lekarzom, osteopatom, fizjoterapeutom, a także studentom kierunków lekarskich, położniczych i ratowniczych, te o prostszej konstrukcji, polecamy uczniom liceów i szkół policealnych o profilu medycznym.

Zasadniczo w swojej ofercie posiadamy modele czaszki zbudowane z 22 lub 3 części. Te zbudowane z 3 części stanowią idealne narzędzie dydaktyczne podczas pierwszych kroków nauki anatomii. Część modeli 22-częściowych posiada darmowy dostęp do aplikacji zawierającej kursy anatomiczne. Oferowany 22-częściowy model czaszki składa się z następujących kości: kość ciemieniowa (prawa i lewa), kość potyliczna, kość czołowa, kość skroniowa (prawa i lewa), kość klinowa, kość sitowa, lemiesz, kość jarzmowa, szczęka z uzębieniem (prawa i lewa strona), kość podniebienna (prawa i lewa), małżowina nosowa (prawa i lewa), kość łzowa (prawa i lewa), kość nosowa (prawa i lewa), żuchwa z uzębieniem.

Model czaszki człowieka

Modele czaszki, które oferujemy wykonano w skali 1:1 i pokazują wszystkie struktury anatomiczne, kości, szczęki oraz zęby. Wykonane są z niezwykle trwałym materiałów, odporne na użytkowanie. Zęby w modelach czaszki człowieka odpowiadają rzeczywistemu uzębieniu pod względem pozycji i uścisku. Wszystkie struktury anatomiczne są starannie odwzorowane. Modele czaszki do nauki anatomii wzorowano na budowie czaszki przeciętnego dorosłego Europejczyka. W jednym z modeli czaszek istnieje możliwość umieszczenia wewnątrz dedykowanego do tego celu 5-częściowego mózgu.