Anatomiczny model kręgosłupa

Produkty
  • Domyślne sortowanie
  • Sortuj A do Z
  • Sortuj wg Popularności
  • Sortuj wg Ceny: od najniższej
  • Sortuj wg Ceny: od najwyższej
  • Sortuj wg Daty: od najnowszych

Model kręgosłupa

Modele kręgosłupa i kręgów do nauki anatomii

Modele kręgosłupa w różnych wielkościach oraz modele kręgów stanowią doskonałe narzędzie edukacyjne dla studentów kierunków medycznych (lekarski, fizjoterapia, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne) i szkół o profilu medycznym, a także jako wyposażenie gabinetów ortopedycznych i fizjoterapeutycznych. Nie tylko stanowią doskonałą dekorację, ale pozwolą na dokładne wyjaśnienie planu leczenia lub zabiegu. W naszej ofercie posiadamy modele kręgosłupa naturalnej wielkości z miednicą i bez, model kręgosłupa pomniejszony (w skali 1:2), model przedstawiający różne stadia degeneracji dysku oraz model rdzenia kręgowego w 6-krotnym powiększeniu. Wszystkie modele anatomiczne kręgosłupa wykonane zostały z trwałych materiałów, z dbałością o wszystkie detale i szczegóły. Większość jest ruchoma, dlatego można bez problemu pokazać wszystkie naturalne ruchy kręgosłupa.

Modele kręgosłupa naturalnej wielkości

Modele kręgosłupa naturalnej wielkości zamontowane są na elastycznym, metalowym pręcie, co sprawia że kręgosłup jest stabilny i jednocześnie bardzo giętki. Budowa modelu obejmuje elastyczne krążki międzykręgowe odwzorowujące naturalne ruchy kręgosłupa, widoczne nerwy kręgowe oraz tętnice kręgową. Model umieszczony jest na podstawie, którą w razie potrzeby można usunąć. Model do nauki anatomii kręgosłupa w skali 1:2 można bardzo łatwo przetransportować i posiada odwzorowane wszystkie kości, krążki międzykręgowe, nerwy kręgowe oraz tętnicę kręgową.
Niewielkie uszkodzenie dysku, wypadnięcie dysku z degeneracją kości oraz uszkodzenie dysku i kości w stopniu zaawansowanym, dotyka ludzi w każdym wieku, dlatego tak ważna jest umiejętności rozpoznawania degeneracji dysku. Model przedstawiający różne stadia degeneracji dysku pozwala na zapoznanie z wyglądem kręgów i dysku w stanie prawidłowym oraz o różnym stopniu degeneracji. Umiejętność prawidłowej diagnozy pozwala na dobranie odpowiedniego leczenia, od mniej inwazyjnych kroków jak farmakoterapia, ćwiczenia i fizykoterapia, po klasyczną operację lub zabieg wykonany przez skórę (nukleoplastyka), czy za pomocą endoskopu.