Anatomiczny model mózgu

Produkty
  • Domyślne sortowanie
  • Sortuj A do Z
  • Sortuj wg Popularności
  • Sortuj wg Ceny: od najniższej
  • Sortuj wg Ceny: od najwyższej
  • Sortuj wg Daty: od najnowszych

Model mózgu

Mózg to jeden z najbardziej skomplikowanych, fascynujących i najważniejszych organów w ludzkim ciele. Odpowiada za kontrolę przebiegu wielu procesów życiowych. Jego waga waha się od 1200 do 1400 gramów, w zależności od płci. Mózg żeński jest nieznacznie lżejszy od męskiego, a mózgowie niemowlęcia waży ok 300 gramów. Masa mózgu nie ma nic wspólnego z poziomem inteligencji.
Mózg wraz z rdzeniem kręgowym wspólnie tworzą ośrodkowy układ nerwowy. Dzieli się na 4 główne części:

  • mózg,
  • międzymózgowie,
  • pień mózgu,
  • móżdżek.

Mózg to największa część mózgowia złożona z 2 półkul, które są oddzielone od siebie szczeliną, a połączone są w postaci włókien nerwowych. Z kolei obie półkule można podzielić na płaty: czołowy, skroniowy, ciemieniowy, potyliczny i limbiczny. Międzymózgowie jest częścią przodomózgowia. Warunkuje spełnienie wszystkich czynności zależnych od autonomicznego układu nerwowego. Pień mózgu składa się z trzech elementów, czyli ze śródmózgowia, mostu oraz rdzenia przedłużonego. Zadaniem pnia mózgu jest kierowanie podstawowymi czynnościami życiowymi człowieka. Móżdżek u ludzi odgrywa ważną rolę w kontroli motorycznej, odpowiada także za precyzję i płynność ruchów.

Modele anatomiczne mózgu

W naszej ofercie znajdziecie modele anatomiczne mózgu w różnych wersjach. Począwszy od 5-częściowego dydaktycznego modelu mózgu, po modele mózgu składające się z 2, 5 i 8 części, model układu komorowego mózgu człowieka po dwustronny, powiększony model przekroju mózgu w przekroju strzałkowym i środkowym.
Wszystkie modele anatomiczne mózgu wykonane są z bardzo trwałego tworzywa sztucznego i pozwalają na naukę budowy struktur anatomicznych ludzkiego mózgu. Modele mózgu występują w kilka rozmiarach, większość jest naturalnej wielkości, a kilka występuje w kilkukrotnym powiększeniu. W zależności od złożoności i stopnia skomplikowania rekomendowane są studentom kierunków medycznych (lekarski, pielęgniarski, położniczy i ratowniczy), a także uczniom szkół i liceów o profilu medycznym. Wszystkie modele anatomiczne mózgu, które posiadamy w swojej ofercie, zamontowane są na podstawce.

Modele anatomiczne mózgu w kilkukrotnym powiększeniu

Na uwagę zasługują 2 modele z naszej oferty. Dwustronny, powiększony model przekroju mózgu w przekroju środkowym i strzałkowym oraz model anatomiczny mózgu w 2,5-krotnym powiększeniu. Pierwszy z nich przedstawia powiększony przekrój przez prawą połowę mózgu i część czaszki dorosłego człowieka. Czaszka została podzielona na linii środkowej mózgu na dwie części. Przekrój przez linię strzałkową mózgu uwidacznia komorę boczną, przekrój przez linię przyśrodkową przechodzi przez sierp mózgu. Opona miękka w modelu została usunięta. Struktury anatomiczne modelu mózgu w celu łatwiejszej identyfikacji zostały zróżnicowane kolorami. Z kolei model anatomiczny mózgu w 2,5-krotnym powiększeniu składa się z 14 demontowanych części. Podział na przekroje (środkowy, czołowy, poprzeczny) zapewnia uwidocznienie wszystkich struktur mózgu. Ten model mózgu został wykonany z winylu, zapewniając niełamliwość oraz dużą wytrzymałość.