Stół anatomiczny dla weterynarii

Produkty
  • Domyślne sortowanie
  • Sortuj A do Z
  • Sortuj wg Popularności
  • Sortuj wg Ceny: od najniższej
  • Sortuj wg Ceny: od najwyższej
  • Sortuj wg Daty: od najnowszych
  • Stół do nauki anatomii

    Sectra
    Więcej o produkcie

    Stół do nauki anatomii stanowi idealną platformę szkoleniowa dla studentów medycyny, weterynarii, kadry medycznej i nie tylko. Posiada możliwość bezpośredniego dzielenia się przypadkami klinicznymi z innymi stołami za pomocą wbudowanej usługi „chmurowej” za pośrednictwem internetu. Pozwala na edytowanie, obrabianie, opisywanie i wyświetlanie przypadków fizycznie znajdujących się w serwerach „chmurowych” producenta stołu. Umożliwia generowania i wysyłanie pocztą e-mail linków z dostępem do struktur anatomicznych udostępnionego badania wraz z zapisanymi komentarzami i opisami. Funkcja ustawiania w dowolnym miejscu źródła wirtualnego światła dokoła wizualizowanego w 3D badania pozwala na uwypuklanie trójwymiarowości struktur, uwidacznianie geometrii struktur anatomicznych i generowanie cieni. Oprogramowanie stołu posiada w standardowym wyposażeniu oprogramowanie będące radiologiczną stacją opisową, zawierającą typowy zestaw standardowych narzędzi używanych przez radiologów, w tym obsługę mechanizmów listy roboczej (worklist), identyfikatorów Patient ID oraz narzędzi przepływu pracy (Workflow) dla obrazów DICOM. Stół posiada możliwość pionowej regulacji wysokości oraz regulacji przechyłu. Umożliwia to korzystanie ze stołu także osobom niepełnosprawnym, poruszającym się na wózkach. Oprogramowanie stołu posiada funkcję blokady ekranu w trybie 3D. Technologia dotyku ekranu to ekran dotykowy pojemnościowy.

     

Stół anatomiczny

Stół anatomiczny

Stół anatomiczny to specjalistyczne narzędzie edukacyjne do nauki anatomii, diagnozowania stanu zdrowia pacjenta, czy planowania zabiegów (np. ortopedycznych). Jest to specjalnie zaprojektowany stół, wielofunkcyjny, na którym nie tylko szkolą się studenci i studentki kierunków medycznych (lekarskiego, pielęgniarskiego, ratowniczego), ale i specjaliści ds. zdrowia i personel medyczny (lekarze różnych specjalizacji, pielęgniarki, ratownicy medyczny).

Stół anatomiczny do nauki anatomii

Jeśli szukasz stołu do nauki anatomii, istnieje wiele różnorodnych opcji dostępnych na rynku. Oto kilka cech, na które warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania odpowiedniego stołu anatomicznego:
Wielkość i stabilność: Wybierz stół anatomiczny, który jest odpowiedniej wielkości, aby wyświetlane modele anatomiczne i procedury medyczne były wyraźne i czytelne. Ważne jest również, aby stół był miał solidną konstrukcję, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas szkoleń.
Regulacja wysokości: Stoły anatomiczne z regulacją wysokości są bardzo przydatne, ponieważ umożliwiają dostosowanie ich do różnych potrzeb użytkowników. Można dostosować wysokość stołu anatomicznego do swojej wygody i preferencji, co ułatwi długotrwałą pracę.
Ergonomia: Sprawdź, czy stół anatomiczny zapewnia odpowiednie wsparcie dla ciała, zwłaszcza dla kręgosłupa. Ergonomiczny stół może pomóc w zapobieganiu bólom pleców i innych dolegliwości wynikających z długotrwałego siedzenia i pracy.
Mobilność: Jeśli zamierzasz często przenosić stół lub pracować w różnych miejscach, warto rozważyć zakup stołu z kółkami, który łatwo można przemieszczać.
Stoły anatomiczne pomagają studentom medycyny przenieść wiedzę teoretyczną w praktykę, rozwijać umiejętności manualne i kształcić się na lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych, którzy posiadają solidną wiedzę z anatomii. Praktyczne doświadczenia zdobyte na stołach anatomicznych wpływają na ich zaangażowanie, zrozumienie i przygotowanie do pracy w obszarze medycyny.

Czym jest wirtualny stół anatomiczny?

Wirtualny stół anatomiczny jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów wizualizacji do nauki anatomii. Umożliwia on naukę anatomii, diagnozowanie stanu zdrowia pacjenta, czy planowanie zabiegów (np. ortopedycznych). Stół anatomiczny oferuje prawdziwa ludzką anatomię w naturalnej skali, interaktywny system wyświetlania dotykowego, dokładną anatomię powstałą w oparciu o skany.
Za pomocą wirtualnego stołu anatomicznego szkolący się może przybliżać, oddalać i obracać modele trójwymiarowe ludzkiego ciała, odkrywać ich anatomiczne struktury, takie jak narządy, kości, naczynia krwionośne, mięśnie itp. Wirtualny stół anatomiczny może również zapewniać dodatkowe funkcje, takie jak oznaczanie i opisywanie struktur anatomicznych, przeglądanie szczegółowych informacji o poszczególnych elementach, a nawet symulowanie różnych procesów fizjologicznych.

Wirtualne stoły anatomiczne znajdują zastosowanie w edukacji medycznej, szkoleniach dla personelu medycznego, badań naukowych i innych dziedzinach związanych z anatomią i biologią. Pozwalają one na interaktywne, wielowymiarowe badanie anatomii, co może ułatwić naukę, zrozumienie i pamiętanie struktur anatomicznych.